tygrysCentrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl dla dzieci „Tygrys Pietrek” Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana z Bielska – Białej, który odbędzie się 9 listopada 2014r. o godz. 15.00.

Opowieść Hanny Januszewskiej o małym Tygrysie Pietrku, którego przeraża otaczający świat od dawna należy do kanonu literatury dziecięcej.

Uniwersalne przesłanie poruszające tak istotne sprawy jak strach, odwaga, pokonywanie własnych słabości, przyjaźń i oddanie rodzinie sprawia, że najmłodsi identyfikują się z tytułowym bohaterem. Widzowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem śledzą przygody małego Tygryska, który poszukując odwagi spotyka m.in. przebiegłego krokodyla i złośliwe małpy, dzikich Indian i chytrych kowboi. Konwencja gry-zabawy dodatkowo zachęca najmłodszych do uważnego śledzenia teatralnych wydarzeń i identyfikacji z sympatycznym i bliskim dzieciom bohaterem.
Na scenie Teatru Lalek Banialuka ta klasyczna historia została odświeżona za sprawą reżyserii Lucyny Sypniewskiej, współczesnych, wielobarwnych i wyrafinowanych kostiumów Zofi de Ines oraz atrakcyjnej oprawy muzycznej Krzysztofa Maciejowskiego. Aktorom w żywym planie towarzyszy pomysłowa inscenizacja       m.in. duże formy lalkowe i plastyczne oraz egzotyczne totemy. Rytmiczną muzykę wypełniają dźwięki wygrywane przez aktorów na żywo. A ponieważ strach ma wielkie oczy, w momentach zagrożenia mały bohater chowa się za poduszką, która jest jego nieodłącznym kompanem i dodaje mu otuchy.
Ten ciepły i dowcipny spektakl z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę połączoną z ważnym przesłaniem. Spektakl dla dużych i małych! Szczególnie zapraszamy dzieci od 3 lat.
Hanna Januszewska Tygrys Pietrek
•    reżyseria: Lucyna Sypniewska
•    scenografia: Zofia de Ines
•    muzyka: Krzysztof Maciejowski
•    ruch sceniczny: Michał Pietrzak
•    aktorzy: Barbara Rau, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski, Tomasz Sylwestrzak, Ryszard Sypniewski, Piotr Tomaszewski
•    Premiera: 30 stycznia 2011
•    Przedstawienie dla dzieci od 3 lat
Materiały: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana z Bielska – Białej