ikona3Marzysz, by choć na moment zagrać w pantomimie? Chcesz wiedzieć jak powstają ikony lub co to jest jawajka? Chcesz poznać zawiłości urządzeń mobilnych?Jeśli tak, koniecznie przyjdź do nas! Centrum Sztuki Mościce - miejsce niebanalnych zdarzeń, wciąż poszukujące nowych form dla ujawniania i rozwijania talentów - rozpoczyna program edukacji kulturalnej BON KULTURY.

 

Liczba miejsc na poszczególne wydarzenia BONU KULTURY - ograniczona.

CO TO JEST BON KULTURY?
 
BON KULTURY to program zainicjowany przez samorząd Województwa Małopolskiego, Centrum Sztuki Mościce, Małopolskie Centrum Kultury Sokół i 7 muzeów regionalnych, którego celem jest urozmaicenie oferty edukacji kulturalnej a także przełamania finansowych barier uczestnictwa w kulturze.
BON KULTURY adresowany jest głównie do zorganizowanych grup dzieci, młodzieży i dorosłych oraz grup nieformalnych.

W tym roku przygotowaliśmy 3 rodzaje warsztatów:
1.Warsztaty "PISANE SACRUM"
2. Warsztaty rodzinne "ZMALUJMY COŚ RAZEM"
3. Warsztaty "MOBILNI - aktywni w sieci"

 
 
WARSZTATY "PISANE SACRUM"
... czyli uczymy się pisać ikony!
Uczestnicy warsztatów poznają wszystkie etapy powstawania ikony. Prowadzący zajęcia pomoże zrozumieć fenomen duchowości ikony. Zapozna z językiem opisującym ikonę i zasadami wykonania opisu oraz przekaże kryteria kierujące tworzeniem dzieła niosącego za sobą bogactwo duchowe oraz związaną z nim treść teologiczną. Efektem finalnym zajęć będzie własnoręcznie wykonana przez każdego uczestnika ikona stworzona zgodnie z zasadami i właściwą technologią.
"Pisanie Sacrum" poprowadzi Beata Olszewska
Pani Beata Olszewska - na co dzień nauczycielka sztuki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Pleśnej oraz w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, w zaciszu swojego domu tworzy niezwykłe dzieła - ikony. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ukończyła również podyplomowe studia z historii z Uniwersytecie Jagiellońskim.
 
"Na pytanie, czym dla mnie jest ikona nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. To pasja, filozofia, styl życia. Gdy człowiek zobaczy ikonę, już z nią zostanie. Ikona kryje w sobie tajemnicę - przechowywaną od początków chrześcijaństwa. Aby zrozumieć , co zachwyciło pierwszych chrześcijan, trzeba wejść w historię Ewangelii, apokryfów, które są w niej zobrazowane."
Oferta warsztatów skierowana jest do osób dorosłych.
W ramach BONU KULTURY 2014 organizujemy 3 jednakowe warsztaty z pisania ikon:
1. 22.03.2014
2. 24.05.2014
3. 31.03. - 04.04.2014 - tylko dla grup zorganizowanych
 
Cena warsztatu: 6,25zł/os
Miejsce: sale dydaktyczne CSM, ul. Traugutta 1
Czas trwania jednego warsztatu: 4 godz.
 
Kurator programu BON KULTURY: Karolina Wójs, tel. 14 633 46 03, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmuje: Ola Dzwierzyńska, tel.: 14 633 46 27, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Fanpage Centrum Sztuki Mościce - od pon-pt w godz. 9:00-16:00