tnf28. Tarnowska Nagroda Filmowa otrzymała 60 tysięcy złotych dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pieniądze zostały przyznane w ramach Programu Operacyjnego „Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej, priorytet - wydarzenia filmowe”. To już kolejne środki z Warszawy na organizację przedsięwzięcia.

Wcześniej dofinansowanie w wysokości 90 tysięcy złotych przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomógł również Urząd Marszałkowski.

- Kolejna dotacja jest potwierdzeniem jakości wieloletniej pracy organizatorów festiwalu na rzecz promocji polskiego filmu – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała. – Teraz to festiwal, którym żyje nie tylko Tarnów. Przyglądają mu się opiniotwórcze media i autorytety świata filmu.
Tarnowska Nagroda Filmowa to już nie tylko filmy i spotkania z artystami, które są i pozostaną meritum Festiwalu. To także wystawy zarówno w plenerze starego miasta, jak i w salach TCK i Kina Marzenie, bardzo popularne koncerty muzyki filmowej i gala wręczenia nagród na tarnowskim Rynku.