kuznicaStowarzyszenie  „Kuźnica”  zaprasza  swoich  członków  i  sympatyków na  spotkanie  dotyczące  problematyki  senioralnej, które odbędzie się 7   listopada  2014 r. (piątek)  o  godz.  17.00 w  Sali wykładowej Naczelnej  Organizacji  Technicznej,  Rynek   10
Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie:Czy Tarnów jest miastem przyjaznym  seniorom.

Czytaj więcej: Czy Tarnów jest przyjazny seniorom

tygrysCentrum Sztuki Mościce zaprasza na spektakl dla dzieci „Tygrys Pietrek” Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana z Bielska – Białej, który odbędzie się 9 listopada 2014r. o godz. 15.00.

Opowieść Hanny Januszewskiej o małym Tygrysie Pietrku, którego przeraża otaczający świat od dawna należy do kanonu literatury dziecięcej.

Czytaj więcej: "Tygrys Pietrek" w CSM

one oni i on"One, oni i on" to tytuł wystawy fotografii autorstwa Wojciecha Plewińskiego, na którą zapraszamy do Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury. Składa się na nią kilkadziesiąt portretów kobiet i mężczyzn ze świata polskiej kultury, sfotografowanych przez Niego, czyli Wojciecha Plewińskiego, na przestrzeni kilku dziesięcioleci. Na spotkanie z autorem zapraszamy podczas wernisażu wystawy 19 marca o godzinie 18.00.

Czytaj więcej: One, oni i on

wiezienie to nie sanatorium17 - 19 marca w kinie Millennium zaprezentujemy ogólnopolski projekt pod nazwą "Więzienie to sanatorium? Przekonaj się sam!".
Na podstawie TRYLOGII WIĘZIENNEJ Janusza Mrozowskiego;
" BAD BOY cela dla niebezpiecznych " - pokaz filmu o Damianie przebywającym w Zakładzie Karnym w Tarnowie.
Po seansie spotkanie oraz dyskusja z reżyserem filmu na temat więziennictwa, jego roli w społeczeństwie i wobec osób pozbawionych wolności.

Czytaj więcej: Więzienie to sanatorium?