kierowanieOd piątku na terenie całego kraju prowadzona jest policyjna akcja ZNICZ. Tysiące policjantów pracuje na drogach , by zapewnić sprawny  dojazd do cmentarzy i bezpieczeństwo wszystkich podróżujących po szlakach komunikacyjnych.  
Tylko w samym Tarnowie i okolicy, przez trzy ostatnie dni służbę w terenie pełniło  blisko 300 policjantów ruchu drogowego i sił prewencji, wspomaganych przez strażników miejskich, funkcjonariuszy straży granicznej i pracowników Inspekcji Transportu Drogowego.

 

Akcja potrwa jeszcze, ale już teraz można powiedzieć, że na terenie naszego powiatu świąteczny weekend minął dość spokojnie.
Od piątku do niedzieli na tarnowskich drogach doszło do 20 stłuczek i jednego wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba.
Wczoraj na łuku drogi w Ilkowicach jadący motocyklem 19-latek, doprowadził do zderzenia z mercedesem, którym podróżowało  5 osób.  Nie posiadający uprawnień na motocykl chłopak, z urazami żuchwy i nogi został zabrany do szpitala. Pozostałym uczestnikom wypadku, prócz ogólnych potłuczeń nic poważnego się nie stało.

Niestety nie obyło się bez zatrzymań osób, które zdecydowały usiąść za kierownicą po alkoholu Takich nieodpowiedzialnych kierowców, w ciągu trzech ostatnich dni tarnowscy policjanci zatrzymali pięciu.
W samo południe 1 listopada na ulicy Lwowskiej w Tarnowie policyjny patrol zatrzymał kierowcę Alfy Romeo. Od mężczyzny wyczuwalny był zapach alkoholu. Po przewiezieniu na komisariat i przebadaniu 42-latka okazało się, że ma on w organizmie 2,6 promila alkoholu.
Mało tego jak ustalili policjanci mężczyzna nie ma prawo jazdy, a pojazd którym się poruszał nie posiadał  ważnych badań technicznych.
Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu. Jego kierowcy grozi  do 2 lat pozbawiania wolności.
Podczas prowadzonego dotąd ZNICZA policjanci zatrzymali także siedmiu prowadzących po alkoholu rowerzystów.