CZT miniSystematyczny wzrost poziomu opieki medycznej Centrum Zdrowia Tuchów potwierdzają ogólnopolskie rankingi. Zakończenie największej w historii tuchowskiego szpitala modernizacji oddziałów zbiegło się w czasie z debiutem w złotej setce szpitali dziennika Rzeczpospolita.

Placówka po raz pierwszy znalazła się w grupie najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych kraju. Co najbardziej cieszy zdobyła maksymalną liczbę 80 punktów w kategorii jakość usług.
Ranking opublikowany w Rzeczpospolitej przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia.  W zestawieniu prócz jakości usług oceniane były także opieka medyczna i jej jakość, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta oraz analiza zdarzeń i skarg. Wśród placówek prywatnych Centrum Zdrowia Tuchów zajęło drugie miejsce w województwie. To duże osiągnięcie zważywszy na fakt, że województwo zostało ocenione bardzo wysoko. Twórcy rankingu podkreślili , że placówki medyczne z tego terenu szczególnie aktywnie poszukują pieniędzy poza Narodowym Funduszem Zdrowia. A to właśnie inwestycje w sprzęt były niezbędnym warunkiem uzyskania wysokiej punktacji. -Traktujemy to wyróżnienie jako sukces wszystkich pięciuset pracowników pracujących dla Centrum Zdrowia Tuchów. Mamy bowiem świadomość tego, że na jakość usług prócz aparatury składają się głównie kompetencje personelu i jego starania, by zapewnić pacjentom jak najlepszą atmosferę – mówi prezes Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka. – Szczególnie cieszy nas także fakt, że komfort pobytu pacjentów został oceniony na poziomie przewyższającym 20 punktów czyli  takim samym, jak w tak renomowanych lecznicach jak krakowski szpital im. Ludwika Rydygiera – dodaje prezes. Przypomina on, że rozwój kompetencji kadr placówki potwierdził udział spółki w programie dla pracodawców, wspierających pracowników w rozwoju zawodowym. - W rezultacie jako ósma firma w kraju zdobyliśmy certyfikat Investing in People, a wśród tych, którzy wypełnili założenia programu przed nami były tak uznane marki jak IBM – podsumowuje szef spółki medycznej z Tuchowa.
Centrum Zdrowia Tuchów powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Prowadzi zespół trzydziestu pięciu poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Gromniku, Jastrzębi, Jodłowce Tuchowskiej, Siemiechowie, Szerzynach, Wierzchosławicach i Wojniczu. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.