muzycznieTo była prawdziwa muzyczna uczta z poprawą stanu ducha i aktywnym udziałem słuchaczy. Tak mówili uczestnicy koncertu finałowego III Muzykoterapii duszy, zorganizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów z partnerami. Kuba Badach wykonując piosenki Andrzeja Zauchy w autorskich aranżacjach nawiązał znakomity kontakt z publicznością.

Widzowie z powodzeniem pełnili rolę sekcji rytmicznej i śpiewali w chórkach.
Kuba Badach korzystał z faktu, że piosenki Andrzeja Zauchy są powszechnie znane. Dlatego np. utwór „Byłaś serca biciem” artysta wykonał z towarzyszeniem publiczności. Pomiędzy piosenkami opowiadał także o swoim spotkaniu z Andrzejem Zauchą i jego muzyką. Umożliwiała to jego współpraca z Big Bandem Wiesława Pieregorólki, którą rozpoczął już jako dwunastolatek. Zanim na scenie pojawił się gość wieczoru publiczność zauroczyli Riffertone czyli Albert Kokoszewski i Jarosław Krużołek. Trudno było się nadziwić, jak wiele brzmień można stworzyć przy pomocy jednej gitary akustycznej i dwóch głosów, dlatego grupa występująca w charakterze suportu została wyklaskana do bisowania.
Przed koncertem finałowym Muzykoterapii w Tuchowie Ośrodek Psychoterapii zorganizował dzień otwarty. plastycznieCiekawa impreza plenerowa odbywała się natomiast na tuchowskim rynku. Tam uczestnicy warsztatów Pozytywka Fundacji Zdrowym Być spotkali się z młodzieżą miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi ludzie podczas happeningu tworzyli kolaże i  ambalaże, metaforycznie nawiązujące do hasła „Schizofrenia - otwórzcie drzwi”. Wcześniej zapoznali się z opowieściami specjalistów na temat tej choroby. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przeszli przez stworzone podczas działań drzwi, zacierając różnice pomiędzy światem ludzi chorych i zdrowych. Centrum Zdrowia Tuchów ufundowało nagrody dla autorów najlepszych prac.   
Na koniec w sobotę 18 października, w ramach części Muzykoterapii związanej z aktywnością fizyczną odbył się kolejny trip rowerowy. Tym razem miłośnicy dwóch kółek pedałowali w dzień, a nie - jak podczas ostatnich dwóch lat - w nocy. Takie rozwiązanie wybrano, aby mieć większą możliwość kontemplowania piękna przyrody. W programie było 34 kilometry z Tarnowa do Wierzchosławic z pętelką po tamtejszych lasach. Po poczęstunku w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach spora część uczestników eskapady odwiedziła Dzienny Oddział Rehabilitacji Centrum Zdrowia Wierzchosławice.

aktywnie Personel opowiadał o zabiegach szczególnie polecanych dla osób jeżdżących na rowerze. Padły deklaracje, że niektórzy z cyklistów powrócą do Wierzchosławic, by skorzystać ze świadczeń, pomagających w posezonowej regeneracji układu ruchu. Partnerem tripu było Tarnowskie Towarzystwo Cyklistów.  III Muzykoterapia duszy odbyła się pod hasłem „Jesteś serca biciem” i zamykała tydzień drzwi otwartych nowych oddziałów położniczego i noworodków Centrum Zdrowia Tuchów.