policjaPomagał staruszce dźwigać zakupy. Zachowanie godne pochwały gdyby nie fakt, że 15-latek z Tarnowa skorzystał ze sposobności i okradł starszą panią. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali chłopaka. Odzyskali też część skradzionego mienia. Sprawą nieletniego  sprawcy zajmie się sąd rodziny.

Chłopak sam zaoferował znanej z widzenia starszej pani pomoc w zaniesieniu ze sklepu siatek z zakupami.  Robił to z resztą nie po raz pierwszy. W przeszłości  pomagał już mieszkającej w sąsiedztwie,  ponad siedemdziesięcioletniej kobiecie, dostając w zamian drobne pieniądze. Tym jednak razem jednak sprawa znalazła finał na komisariacie Policji.
W niedzielne przedpołudnie 15-latek w jednym ze sklepów zauważył sąsiadkę. Z własnymi sprawunkami wrócił do domu, po czym szybko wrócił i zaoferował starszej pani pomoc w dźwiganiu zakupów, na co ta chętnie przystała. Zabrał ciężką siatkę i torebkę,  z którymi  czekał pod klatkę bloku, gdzie mieszka staruszka. Jednak podczas wyczekiwania na ich właścicielkę zdążył przeszukać  torebkę, kradnąc z niej portfel oraz saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Po tym oddał właścicielce zakupy. Nieświadoma niczego pokrzywdzona brak rzeczy zauważyła dopiero w domu. Wtedy też zgłosiła sprawę policjantom, którzy bardzo szybko ustalili tożsamość  sprawcy i zatrzymali 15-latka. Odzyskali też skradziony portfel i dokumenty, które chłopak wyrzucił odchodząc spod bloku pokrzywdzonej.
Niedługo potem 15-letni tarnowianin usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał i został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Ze względu na  młody wiek, o jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.