policjaDo napadu na placówkę bankową doszło wczoraj przed południem w Lisiej Górze. Łupem padła gotówka w kwocie 20 tysięcy złotych. Policja prowadzi intensywne czynności zmierzające do ujęcia rabusia.
Wczoraj o godzinie 10:55 do placówki bankowej przy ul. Sucharskiego w Lisiej Górze wtargnął zamaskowany mężczyzna.   Z kominiarką na twarzy i trzymając w ręce przedmiot przypominający  broń palną zażądał pieniędzy.

Personel banku wydał napastnikowi gotówkę, z którą mężczyzna zbiegł w nieznanym kierunku. Łącznie skradzionych zostało 20 tysięcy złotych. O kradzieży powiadomiono policję.  Kilka minut później na miejscu pojawiły się radiowozy, ale po sprawcy nie było już śladu. Rozpoczęły się intensywne czynności poszukiwawcze zmierzające do jego zatrzymania. W terenie pracowało ponad 50 funkcjonariuszy.  Przeczesywali  okolicę, kontrolowali drogi i samochody. W działaniach wykorzystano także psy tropiące.  O zdarzeniu poinformowano inne jednostki policji. Na miejscu zdarzenia grupa śledczych zabezpieczała ślady i rozmawiała ze świadkami.  Dzisiaj działania wykrywacze są kontynuowane.
Z dotychczas zebranych informacji wynika, że sprawcą jest młody mężczyzna w przedziale wiekowym od 20 do 30 lat, niskiego wzrostu i szczupłej budowy ciała. Ubrany w ciemną kurtkę do pasa i spodnie koloru ciemnego, na głowie miał kominiarkę w kolorze oliwki.  
Policja apeluje do osób, które znają tożsamość sprawcy lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do jego zatrzymania, o kontakt z prowadzącymi postępowanie policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numerem telefonu 14 628 1205, 14 628 1905 (w godzinach 7:30-15:30) lub najbliższą jednostką policji pod numerem 997.
 Za dokonanie rozboju z użyciem noża, broni palnej lub innego  niebezpiecznego przedmiotu grozi  od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.