fanty zabnoNajpierw bawili w barze, potem go okradli. Policjanci z komisariatu w Żabnie ustalili i zatrzymali 18 i 28–latka, którzy okradli bar w Miechowicach Małych. Łupem złodziei padła gotówka, kilkadziesiąt paczek papierosów, zapalniczki i karty doładowań, o łącznej wartości 1400 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, starszy- popełnione w warunkach powrotu do przestępstwa.

Zostali objęci dozorem i zakazem opuszczania kraju. Za kradzieży z włamaniem prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

18-latek z Miechowic Małych i 28-letni mieszkaniec Bytomia feralnego wieczora bawili w miejscowym barze. Potem wyczekali do momentu aż lokal opustoszeje i nocą powrócili do niego. Tym razem po to by go okraść. Po wybiciu szyby i splądrowaniu wnętrza zabrali 74 paczki papierosów, 33 karty zasilające konta telefonów komórkowych, 20 zapalniczek i ponad 80 złotych w gotówce. Łupy ukryli w domach. Nie nacieszyli się jednak nimi długo. Policjanci z komisariatu w Żabnie szybko wpadli na trop rabusiów. 18 i 28-latek zostali zatrzymani, a łupy odzyskane. Policjanci odnaleźli je ukryte w wersalce i starej oponie ciągnikowej.                                                                                                                                 Mężczyznom przedstawiono zarzuty. Zostali również doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Młodszemu grozi do 10, starszemu do 15 lat pozbawiania wolności.