Jratuszak co roku na początku marca Tarnów będzie świętować kolejną rocznicę swojej lokacji. Tym razem szóstą już edycję Słodkich Urodzin Tarnowa zaplanowano na 6 marca. - Życzenia Tarnowowi składać będą najmłodsi. To sprawdzony i wdzięczny sposób – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.  

 

Słodkie Urodziny na trwałe wpisały się w kalendarz wydarzeń związanych z początkami Tarnowa, a przypadająca na 7 marca 684. rocznica lokacji Tarnowa jest kolejną radosną kartą w jego historii. W uroczystości wezmą udział dzieci ze wszystkich tarnowskich przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach.

Urodziny rozpoczną się zbiórką w Zaułku Łokietka przy ulicy Wałowej, którą zaplanowano na godz.11.30. Następnie o godz.11.55 barwny korowód z królem Łokietkiem i hetmanem Tarnowskim na czele i ponad 1200 dziećmi przejdzie na Rynek. Nie zabraknie oczywiście słodkości oraz baloników napełnionych helem dla każdego z uczestników.

W pomoc organizacyjną zaangażowana jest młodzież z XVI LO im. Armii Krajowej, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  im. Jana Szczepanika, II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego oraz Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego.