lupyKryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód Policjanci zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, 34-letniego tarnowianina. Podczas przeprowadzonej wczoraj akcji, wpadł także 32-letni właściciel mieszkania, u którego policjanci zabezpieczyli 53 gramy narkotyków i związane z nimi akcesoria.

Starszy trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie wyrok za kradzieże, młodszy usłyszy dziś zarzuty posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Od połowy lutego policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód namierzali 34-latka, który poszukiwany listem gończym, nie stawił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawiania wolności. Trop kryminalnych zawiódł ich do jednego z mieszkań w centrum Tarnowa. W należącym do 32-letniego mężczyzny lokum, policjanci zatrzymali 34-latka, ale również natrafili na warte 1,5 tysiąca złotych, 53 gramy narkotyki.  34 gramy amfetaminy i 19 marihuany ukryte były w pościeli. W mieszkaniu policjanci znaleźli także młynek do narkotyków, wagę oraz gotówkę.  32-letni właściciel mieszkania odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 46-latka. Podejrzewany o włamanie do pomieszczeń jednej z firm na terenie miasta,  mężczyzna wyniósł stamtąd mienie o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych, w tym 10 sztuk drzwi, kilka okien, a także klimatyzator i piec olejowy. 46-latek trafił za „kratki”. Policjanci ustalają teraz gdzie ukrył skradzione przedmioty i czy działał sam.
Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawiania wolności od roku do 10 lat.