remonty- drogPo zimowej przerwie ruszają największe miejskie inwestycje. Wkrótce prace rozpoczną drogowcy, którzy wybudują rondo na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Witosa oraz zajmą się poszerzeniem ulicy Mickiewicza i Alei Solidarności. Po okręgu na Kwiatkowskiego

- Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Na początku zostaną wycięte drzewa w zakresie niezbędnym do budowy ronda oraz przebudowy jezdni. To jedna z najważniejszych inwestycji zaplanowanych w najbliższym czasie w Tarnowie – informuje zastępca prezydenta Henryk Słomka - Narożański. Przewidywane są krótkotrwałe utrudnienia w ruchu pojazdów. - Prosimy o ostrożność i dostosowanie się do obowiązującego oznakowania. O zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco – mówi kierownik referatu Inżynierii Ruchu Drogowego UMT Jacek Kupiec.
Nowe rondo będzie miało dwa pasy ruchu i 60 m średnicy zewnętrznej. Aby umożliwić płynny wjazd z dochodzących do niego ulic zostaną one poszerzone o dodatkowe pasy ruchu - ul. Kwiatkowskiego zostanie przebudowana na odcinku 180 m, ul. Witosa na odcinku 210 m, a ul. Chemiczna na odcinku 120 m, w kierunku północnym (do Grupy Azoty) oraz na odcinku 90 m w kierunku południowym.
Dodatkowo powstaną ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowana zostanie również infrastruktura techniczna. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe sp. z o.o. z siedzibą w Dębicy. Zakończenie prac zaplanowano na koniec sierpnia br. Koszt inwestycji to prawi sześć mln zł.
Szybciej na Mickiewicza
4 marca ruszy pierwszy etap rozbudowy ul. Mickiewicza i al. Solidarności, które zostaną poszerzone o jeden pas ruchu. Prace budowlane prowadzone będą na odcinku od ul. Nowej do ul. Nowy Świat.
- Oprócz poszerzenia jezdni z ważniejszych zmian można wymienić jeszcze chociażby poprawę geometrii skrzyżowań czy przebudowę chodników. Np. chodnik na wysokości poczty zostanie przeniesiony na górę  obecnego muru oporowego – wyjaśnia zastępca dyrektora wydziału Realizacji Inwestycji Rafał Nakielny.
Pierwszy etap robót przewiduje wykonanie prac budowlanych nie wymagających zmian w ruchu pojazdów. Prace prowadzone będą na poboczu i chodnikach po północnej stronie obu ulic.
Jak dodaje dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji Krzysztof Madej,  będą to prace rozbiórkowe ogrodzenia i wiaty przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz przygotowanie terenu pod poszerzenia i chodnik przy poczcie i przy Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.
Na tym etapie nastąpią zmiany tylko w ruchu pieszych, którzy na odcinku od przejścia podziemnego do ul. Nowej będą mogli korzystać z chodnika po południowej stronie drogi. Przy ul. Nowej wyznaczone będzie tymczasowe przejście przez ulicę. Podobnie będzie na Al. Solidarności – pomiędzy istniejącymi przejściami ruch pieszych skierowany zostanie na południową stronę.
- W kolejnych etapach i zależnie zakresu prac wprowadzane będą zamknięcia poszczególnych odcinków, zwężenia jezdni i ruch jednokierunkowy – uzupełnia Jacek Kupiec.
Przebudowa realizowana jest przez firmę Heilit+Woerner Sp. z o.o. Inwestycja powinna zakończyć się pod koniec sierpnia. Jej koszt to 3,5 mln zł.