policjaPolicjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali dwóch tarnowian podejrzewanych o wywołanie alarmu bombowego na terenie komisariatu  przy ul. Narutowicza 6. 22 i 18 –latek zostaną dziś doprowadzeni  do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie.

Za fałszywe zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu, wywołującym czynności instytucji publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego bądź zdrowia, grozi kara pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie budynku przy ul. Narutowicza 6. Pod wskazanym adresem mieści się komisariat Tarnów- Centrum. W reakcji na zgłoszenie podjęto decyzję o ewakuowaniu 20 osób, a sam  budynek został sprawdzony przez policyjnych pirotechników. Nie ujawnili oni ani ładunku wybuchowego, ani żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów. Po trwającej niespełna godzinie akcji, praca w komisariacie została przywrócona.  Od zdarzenia tarnowscy policjanci prowadzili intensywne czynności zmierzające zatrzymania „żartownisiów”.  Szybko wytypowani, trafili w ręce policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum wczoraj. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do nadzorującej śledztwo w sprawie Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.