Dom dla BezdomnychTarnów po raz kolejny został wyróżniony przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski tytułem „Lider Małopolski 2013”. Tym razem nagrodzona została inwestycja dla potrzebujących. Kapituła stowarzyszenia tytuły przyznała już po raz czternasty. Laureatami konkursu co roku zostają najważniejsze wydarzenia o wymiarze społecznym, ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji oraz jakości życia mieszkańców.

Wyróżniane są także najważniejsze inwestycje i małopolskie firmy.

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn powstał w sąsiedztwie starego schroniska, które nie nadawało się już do użytkowania. W pokojach trzy- i czteroosobowych może pomieścić około 80 mieszkańców. Ma trzy kondygnacje oraz piwnice, w których znajduje się m.in. pralnia, chłodnia i pomieszczenia magazynowe. Na inwestycję miasto wydało 3,8 mln zł. Instytucja prowadzona jest przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Jak podkreśla zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański,  pomoc ludziom w potrzebie to jedno z podstawowych zadań każdego samorządu. – Budowa domu była ważnym zadaniem inwestycyjnym i społecznym miasta. Efekt bardzo cieszy. Budynek jest wygodny i komfortowy, a co najważniejsze, panuje w nim ciepła, rodzinna atmosfera a lokatorzy są zadowoleni.  

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn to nie pierwsza tarnowska inwestycja nagrodzona tytułem „Lidera Małopolski”. W poprzednich latach miasto wyróżnienie przyznano m.in. za termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, rewitalizację Placu Rybnego i żydowskiej Bimy czy utworzenie Tarnowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego. Uroczyste wręczenie dyplomów i krótka prezentacja najlepszych małopolskich przedsięwzięć odbędzie się 26 marca w Sali Obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego. Patronat nad wydarzeniem tradycyjnie objęli marszałek województwa małopolskiego, wojewoda małopolski oraz prezydent Krakowa.