zabl003Groźny wypadek w Zabłędzy
Do poważnego wypadku doszło w niedzielny ranek, na drodze wojewódzkiej numer 977 w Zabłędzy. Kierowca BMW na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym z impetem uderzył tyłem pojazdu w jadącą tym pasem Hondę.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Tarnowie.  W związku ze zdarzeniem, droga w miejscu wypadku była nieprzejezdna przez około 2,5 godziny. Policjanci zorganizowali objazdy.
Teraz wyjaśnieniem przyczyn wypadku zajmują się stróże prawa z tarnowskiej Komendy Miejskiej.

 

Złodziej ze ”złotym” łupem zatrzymany
Policjanci zatrzymali 23-latka odpowiedzialnego za kradzież z jednorodzinnego domu w Tarnowie, złotej biżuterii.
Mężczyzna zakradł się w okolice jednego z domów na Piaskówce. Wykorzystał dogodny moment, gdy właściciel przebywał w ogrodzie i przez niezamknięte drzwi wślizgnął się do środka. Chwilę później, z wartą 4700 złotych  srebrną i złotą biżuterią opuścił teren, mijając się  z gospodarzem.
Nie miał jednaj szczęścia, bo właściciel domu szybko zorientował się, co się stało i powiadomił policję. W pościg za rabusiem ruszyli policjanci z Mościc. Penetrujący teren patrol zatrzymał mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Wszelkie wątpliwości co do typowania zostały rozwiane gdy policjanci znaleźli  przy nim część  skradzionej z domu pokrzywdzonego biżuterii. 23-latek trafił za „kratki”.  Odpowie za kradzież mienia, za którą grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Nietrzeźwy wandal
W niedzielę nad ranem policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali młodego mieszkańca Pawęzowa. Powracający z dyskoteki mężczyzna, kopiąc i uderzając rękami, uszkodził elementy przystanku autobusowego oraz dwóch placówek handlowych w centrum Tarnowa.  Nietrzeźwy młodzian trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci docierają do poszkodowanych właścicieli i ustalają wysokość powstałych start.
Za uszkodzenie lub zniszczenie mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.