fantyPolicjanci z Tarnowa nie dają chwili wytchnienia handlarzom narkotyków.  Tym razem kryminalni   z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zabezpieczyli kilogram marihuany, blisko pół kilograma amfetaminy i ponad 29 tysięcy papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dzięki ich sprawnym działaniom na lokalny rynek nie trafi 1,5 tysiąca działek narkotyków, wartych 45 tysięcy złotych.

W związku ze znaleziskiem zatrzymany został 26-letni mieszkaniec Tarnowa. Karany w przeszłości mężczyzna usłyszy dzisiaj,  popełnione w warunkach powrotu do przestępstwa zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przechowywania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
Na pokaźną ilość narkotyków policjanci natrafili w Tarnowie ,w domu który zatrzymany wykorzystywał do celów przestępczych.  Na miejscu zabezpieczyli kilogram marihuany, blisko pół kilograma amfetaminy i tyleż samo wypełniacza masy narkotyków, wagę dilerską, a także kilka kartonowych pudeł, wypełnionych 29 200 tysiącami sztuk papierosów bez akcyzy. Wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego od wyrobów tytoniowych podatku oszacowano na 22 340 złotych.                                                                                                   Podczas zatrzymania próbujący uciec policjantom 26-latek, wyrzucił część trzymanego przy sobie „towaru”. Ujęty w pościgu, trafił prosto do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie,  gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.