Unia  02Tarnowskie Zakłady Mechaniczne wspomogą żużlową drużynę Unii Tarnów. Zarząd firmy podpisał umowę sponsoringu ze Sportową Spółką Akcyjną. Będzie to już kolejny rok współpracy prężnie rozwijającego się tarnowskiego  przedsiębiorstwa z trzykrotnym drużynowym Mistrzem Polski. W zamian za wsparcie finansowe Zakłady będą się promować podczas meczów na stadionie tarnowskiej drużyny.

- Mija już dziesięć lat od kiedy pomagamy miejscowej drużynie.  Wiemy, że dobra postawa żużlowców jest bardzo ważna dla miejscowych kibiców. Ale zdajemy sobie sprawę, że tarnowski żużel jest też istotnym elementem budowania marki miasta, które w nazwie mają przecież także i nasze zakłady –  mówi kierownik Działu Marketingu ZMT Justyna Zach.
- Długoletnia współpraca z Zakładami Mechanicznymi jest ważnym wsparciem dla naszego Klubu. Bardzo się cieszymy że firma o wielkich tradycjach jest z nami na dobre i na złe – dodaje rzecznik „Jaskółek” Łukasz Izak.
Warto przypomnieć, że po tym jak z tarnowskiej drużyny odeszli Maciej Janowski oraz Leon Madsen szeregi Unii w nadchodzącym sezonie wzmocnią mistrz świata Greg Hancock i Krzysztof Buczkowski. Prezes Unii Tarnów  Łukasz Sady zapowiada, że w nadchodzącym sezonie drużyna mierzy w podium, a przy odrobinie szczęścia powinna się znaleźć na jego najwyższym stopniu.
Tymczasem zawodnicy przygotowują się do sezonu na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. 24 marca kibice w Tarnowie będą mieli okazję spotkać się ze wszystkimi zawodnikami Jaskółek i trenerem Markiem Cieślakiem podczas oficjalnej prezentacji.  Sparingi drużyny zaplanowano od 26 marca. 6 kwietnia zawodnicy tarnowskiego klubu  zmierzą się z drużyną  PGE Marmy  Rzeszów.