marcin zarodMarcin Zaród - anglista w V LO, nagrodzony prestiżowym tytułem Nauczyciel Roku 2013 został nominowany do tytułu Człowieka Roku Gazety Krakowskiej. Teraz wszystko w rękach internautów i czytelników - głosowanie potrwa do 7 lutego. Głosować można na kuponach, drukowanych w „Gazecie Krakowskiej” do 31 stycznia i poprzez SMS.

 

W październiku 2010 roku ten wyjątkowy pedagog został uhonorowany przez władze Tarnowa. - Ten zawód to pasja – nie krył wówczas Marcin Zaród. – To wyjątkowy nauczyciel i wszędzie go pełno – mówiła dyrektor V LO Joanna Jasiak.

Jak głosować? Czytelnik może oddać dowolną liczbę głosów na jednego czy więcej kandydatów, ale na jednym kuponie można głosować tylko na jednego kandydata do tytułu „Człowiek Roku 2013”. Kupony zawierające imię i nazwisko więcej niż jednego kandydata (z wyjątkiem podwójnej kandydatury) będą nieważne.

Uczniów zachęca do nauki j. angielskiego, m.in. wykorzystując do tego gry komputerowe. Pokazuje uczniom, ile tracą, oglądając filmy z lektorem zamiast w oryginale. To nietypowy nauczyciel, który w codziennej pracy stosuje innowacyjne metody edukacyjne.