ratuszZnamy już dokładny kalendarz wydarzeń rekreacyjno-sportowych przygotowanych na tegoroczne ferie zimowe w Tarnowie. Organizatorami są Urząd Miasta, Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Pałac Młodzieży oraz trzynaście stowarzyszeń sportowych i klubów. Szacuje się, że w zajęciach weźmie udział ok. 15 tysięcy uczestników. Z budżetu miasta na ten cel wydane zostanie 94 tysięcy złotych.

Chętni będą mogli wziąć udział m.in. w turniejach piłki nożnej, koszykówki, zajęciach ze wspinaczki sportowej i zajęciach kartingowych, a także lekcjach brydża oraz tenisa ziemnego. Będzie można pograć również w piłkę siatkową, w piłkę ręczną oraz w tenisa stołowego. Dla amatorów jazdy na łyżwach oraz pływania przygotowano specjalną niespodziankę. Za symboliczną złotówkę będą mogli oni skorzystać z tarnowskich lodowisk przy ulicach Wojska Polskiego i Traugutta oraz basenu przy ulicy Piłsudskiego. Z kolei dla miłośników białego szaleństwa, zorganizowane zostaną wyjazdy na narty do Krynicy – Słotwin.
Duży nacisk organizatorzy położyli na bezpieczeństwo uczestników zajęć. Do akcji zaangażowani zostaną przedstawiciele służb - Straży Pożarnej, Nadzoru Budowlanego, Policji i Straży Miejskiej, których dodatkowe patrole pojawią się w miejscach pobytu dzieci oraz w miejscach, gdzie gromadzić się może młodzież – w parkach, na terenie akwenów, blokowisk, czy na boiskach.
Dodatkowo w czasie trwania ferii Urząd Miasta przeprowadzi specjalne kontrole sprawdzające stan urządzeń, z których korzystać będą dzieci oraz zgodność prowadzonych zajęć z ustalonym wcześniej harmonogramem.
W Tarnowie ferie rozpoczną się 3 lutego.